19.10.2020/16:12

Tomasz Walkowiak, członek zarządu Intermarché: Zakończyliśmy restrukturyzację, będziemy uruchamiać nowe placówki

Polski oddział sieci Intermarche od miesięcy likwidował kolejne, trwale nierentowne placówki. Ten etap jest już zakończony. Planujemy nowe otwarcia i przyłączenia kolejnych sklepów mówi w rozpowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Walkowiak, członek zarządu Intermarché, Grupa Muszkieterów.

W 2019 r. sieć Intermarche rozpoczęła program gruntownej restrukturyzacji, polegający m.in. na rozwiązywaniu problemów niektórych placówek oraz zamykaniu trwale nierentownych. W jej rezultacie zrezygnowano z ok. 40 lokalizacji. Na koniec września 2020 r. sieć Intermarche liczyła 198 supermarketów. Jak zapewnia Tomasz Walkowiak, członek zarządu Intermarché, program modernizacji został już definitywnie zakończony.

– Na przyszły roku planujemy uruchomienie pięciu nowych placówek, budowanych od podstaw, ale będą też przyłączenia. Mogę powiedzieć, że etap restrukturyzacji został zakończony, niektóre trwale nierentowne placówki musieliśmy zamknąć – łącznie było ich około 40. W pozostałych, o ile występują jeszcze jakieś problemy, są one do rozwiązania, nie są to problemy strukturalne. Nie zakładamy dalszych likwidacji – zapewnił menedżer w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl

W szczytowym momencie rozwoju sieci Muszkieterowie zarządzali w Polsce ponad 230 sklepami Intermarche. Ponadto, w grupie funkcjonuje sieć Bricomarche, licząca w połowie września 2019 r. 168 placówek – są to markety specjalistyczne, oferujące produkty z działów budowanie, dekoracja, majsterkowanie, ogród i rekreacja.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wyrolowany 22.10.2020

    "Zrezygnowali z 40 placówek". Dobre sobie. Ci ludzie byli zmuszeni ogłosić upadłość sklepów lub je zamknąć, ponieważ były tak zadłużone że dalej nie mogły już funkcjonować. Muszkieterowie jako grupa zostawiła tych franczyzobiorców z zadluzonymi sklepami samych I z ogromnymi milionowymi długami. I po sądach ich ciąga za weksle.
    A teraz Tomek wygłaszasz takie mowy, jak to jest pięknie i się świetnie rozwijacie. Ale ty zawsze lubiłeś lizaki....Powiedz prawdę, nie okłamuj opinii publicznej I czytelników.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także