17.01.2017/20:22

Tomasz Żarnecki chce wydzierżawić 9 sklepów Alma

Tomasz Żarnecki, nowy inwestor spółki Alma Market, który dokapitalizował sieć delikatesów kwotą 5,5 mln zł, zamierza wydzierżawić od firmy 9 ostatnich działających sklepów sieci.

Tomasz Żarnecki chciałby dzierżawić placówki Almy w zamian za płacony co miesiąc czynsz. Jednocześnie inwestor miałby uzyskać prawo ich pierwokupu. Na takie rozwiązanie musi się zgodzić sąd. Jeśli sąd wyrazi zgodę, umowa dzierżawy ma obowiązywać przez 25 miesięcy od daty podpisania lub przez 12 miesięcy od prawomocnego zawarcia układu z wierzycielami.

O proponowanym rozwiązaniu poinformowała spółka w komunikacie:

Zarządca masy sanacyjnej spółki Alma Market S.A. w restrukturyzacji złożył do sądu wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki (m.in. 9 działających sklepów Alma).

Wniosek zakłada zawarcie umowy dzierżawy pomiędzy zarządcą masy sanacyjnej spółki a spółką Alma Kraków - spółką zależną od pana Tomasza Żarneckiego, na okres 25 miesięcy od daty jej podpisania, a w razie zawarcia układu z wierzycielami - na okres 12 miesięcy po dniu prawomocnego zakończenia postępowania sanacyjnego prowadzonego wobec spółki w drodze zatwierdzenia układu.

Projekt umowy dzierżawy zakłada obowiązek dzierżawcy zapłaty płatnego co miesiąc czynszu dzierżawnego oraz wszystkich kosztów związanych z przedmiotem dzierżawy, w tym podatków, opłat za użytkowanie wieczyste, czynszów najmu, opłat eksploatacyjnych i opłat za media, kosztów ubezpieczenia, itp., a także przejęcie praw i obowiązków ze stosunków pracy z pracownikami obiektów handlowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Umowa dzierżawy zakłada ustanowienie prawa pierwokupu na rzecz dzierżawcy składników związanych z przedmiotem dzierżawy. Umowa dzierżawy ma zostać zawarta po i pod warunkiem uzyskania zgody sądu.

Kliknij tutaj i przeczytaj więcej informacji na temat problemów Delikatesów Alma i inwestycji Tomasza Żarneckiego w spółkę Alma Market

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.