16.05.2020/12:28

TOP 10 tygodnia: Biedronka, Lidl, Kaufland, Żabka, Glovo, Społem, Eurocash

Mijający tydzień to przede wszystkim informacja o kolejnym etapie odmrażania gospodarki, obejmującym m.in. gastronomię. Swoje wyniki za I kwartał 2020 r. opublikowało także Jeronimo Martins oraz Eurocash. Lidl pozwoli swoim klientom rezerwować zakupy przez Internet.

1. Nowy etap odmrażania gospodarki! 18 maja ruszą restauracje i salony kosmetyczne
Rząd ogłosił trzeci etap odmrażania gospodarki. Już w poniedziałek 18 maja zostaną otwarte restauracje i bary. Będą też działać salony fryzjerskie – wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

2. Właściciel Biedronki ze wzrostem przychodów, ale spadkiem zysku. Sprzedaż rosła nawet w kwietniu
Spółka Jeronimo Martins, opublikowała raport za pierwszy kwartał 2020 roku. Cała grupa uzyskała sprzedaż na poziomie 4,7 mld euro, o 11 proc. wyższym rdr, przy wzroście lfl o 9,5 proc. Jednak zysk JM spadł w pierwszym kwartale o 44 proc., do 35 mln euro.

3. Eurocash notuje wzrosty przychodów w hurcie i detalu. Sprzedaż na platformie eurocash.pl przekroczyła 1 mld zł
Grupa Eurocash opublikowała wyniki finansowe za I kw. 2020 r. Pomimo wyższych o 8 proc. przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2019, spółka nadal jest na minusie. Spółka zakończyła I kwartał 2020 r. stratą netto w wysokości 62 mln zł.

4. Lidl pozwoli na rezerwację przez internet produktów spożywczych
Wiemy już nieco więcej na temat szykowanej przez sieć Lidl usługi rezerwowania produktów przez internet, z możliwością odebrania ich w jednym ze stacjonarnych sklepów sieci.

5. Społem startuje z nowym, ogólnopolskim e-sklepem. Artykuły spożywcze, AGD, galanteria
Zarząd KZRSS Społem poinformował, że prace dotyczące utworzenia internetowego sklepu Społem właśnie dobiegły końca. Choć niektóre spośród 240 spółdzielni spożywców zrzeszonych w KZRSS Społem posiadają już własne, lokalne sklepy internetowe, władze Społem chciałyby docelowo przenieść cały e-commerce na jedną, wspólną platformę.

6. Biedronka i Hebe wycofują się z planów inwestycyjnych. Niepewny los 150 sklepów
Pomimo zadowalających przychodów za I kwartał 2020 r., spółka Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka i Hebe, wycofuje się z planów inwestycyjnych zapowiedzianych w raporcie rocznym. Z powodu koronawirusa firma może nie otworzyć aż 150 nowych sklepów. Operator nie podał na jakim poziomie zaplanowane inwestycje mogą zostać zrealizowane.

7. Kaufland zastępuje Tesco i otwiera trzy sklepy jednego dnia
14 maja br. Kaufland otworzył swoje sklepy w trzech kolejnych lokalizacjach, w których dotychczas mieściło się Tesco. Klienci mogą liczyć na duży wybór produktów, a także atrakcyjne oferty i promocje.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Michał Wiśniewski 08.06.2020

    Dzięki temu można wiedzieć co kiedy można
    Iść.A mam pytanie czy pan wie ilu ludzi
    chodzienie do sklepu pan wie ja
    Nie wiem!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.