15.05.2021/08:45

TOP 10 tygodnia: Carrefour, Biedronka, Polomarket, Netto, Eurocash, Allegro, Lidl, Bio Family

Miniony tydzień w handlu to m.in. odwołanie Janusza Stroki z funkcji prezesa Netto Polska, informacja o tym, że sklepy Carrefour również handlują w niedzielę oraz wygaszeniu przez Lidla projektu click&collect.

1. Janusz Stroka odchodzi z Netto Polska. Kto go zastąpi na stanowisku szefa sieci dyskontowej?

Po przejęciu polskich sklepów Tesco sieć dyskontów Netto Polska rozpoczęła ukierunkowane poszukiwania nowego CEO. Jak zapowiedziano, przyszły dyrektor generalny będzie odpowiadał za całokształt działalności sieci, która w ciągu najbliższych 18 miesięcy chce podwoić swoją wielkość.

2. Sklepy Carrefour także otwarte w niedziele z zakazem handlu. Takich placówek jest coraz więcej

Poszerza się grono sklepów spożywczych otwartych w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, już co najmniej 120 sklepów franczyzowych Carrefour Express, Carrefour Market i Globi działa w siódmy dzień tygodnia.

3. Lidl wygasza projekt click&collect w Polsce. Koniec z rezerwacją zakupów spożywczych online

Sieć Lidl zlikwidowała testowaną od roku w Poznaniu usługę click&collect dla zakupów spożywczych - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Projekt został wygaszony pomimo nakręconego przez pandemię boomu na e-grocery, z którego skorzystało wiele sieci handlowych obecnych w Polsce.

4. Sklepy franczyzowe Delikatesów Centrum lepsze od placówek własnych. Eurocash wdraża plan naprawczy

Na początku 2021 r. Grupa Eurocash wdrożyła program naprawczy w części sklepów własnych, który potrwa od 3 do 6 miesięcy. Programem zostało objętych 180 placówek, ale na tym nie koniec.

5. Biedronka liderem rynku e-grocery w Polsce. Dyskonter wyprzedził Frisco.pl, Auchan i Carrefoura

W ciągu jednego pandemicznego roku rynek handlu żywnością w Internecie zmienił się diametralnie. Biedronka została liderem rynku e-grocery, pojawiła się na nim litewska Barbora i kilka innych sieci, a zniknęło Tesco, które było przez kilka lat największym graczem na tym rynku. Tak gwałtowne zmiany są także dowodem na to, jak płytki jest polski rynek e-grocery i jak łatwo duży gracz może nim zachwiać.

6. Polomarket otwiera sklepy w niedziele. Kolejna sieć znalazła sposób na zakaz handlu

Lista sieci, których sklepy są otwarte w niedziele objęte zakazem handlu, staje się coraz dłuższa. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, do grona takich podmiotów dołączył Polomarket.

7. OBI szczepi pracowników i ich rodziny. Na szczepienie i regenerację przysługuje dzień wolny

OBI zachęca swoich pracowników wraz z rodzinami do udziału w szczepieniach. Sieć zapewnia, że każdy zaszczepiony może liczyć na dzień wolny przeznaczony na szczepienie i regenerację. Akcję udało się przeprowadzić w czterech miastach: Lublinie, Opolu, Warszawie i Wrocławiu. 

8. Marcin Ładak nowym członkiem zarządu sieci Biedronka

Marcin Ładak, szef działu prawnego, wszedł z początkiem maja br. w skład zarządu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka i największego prywatnego pracodawcy w Polsce.

9. Sieć sklepów Bio Family zajęta przez Forteam Investments! Ciąg dalszy sporu amerykańskiego funduszu z Mariuszem Świtalskim

W ramach sporu pomiędzy Forteam Investments a Mariuszem Świtalskim, Sąd Okręgowy w Poznaniu udzialił kolejnego zabezpieczenia, tym razem na majątku dzieci znanego biznesmena. Spółka inwestycyjna należąca do amerykańskiego funduszu Delta Capital Partners zajęła m.in. kolejne 29 proc. akcji Czerwonej Torebki (razem ma ich już ok. 64,5 proc.), jak również... rozwijaną od kilku lat sieć siedmiu marketów z ekologiczną żywnością Bio Family.

10. Allegro zwiększa obroty o ponad 60 proc. i osiąga zysk netto na poziomie 270 mln zł

Przychody Grupy Allegro w pierwszym kwartale 2021 roku wyniosły 1,21 mld zł i były wyższe od zeszłorocznych o 61,1 proc. Firma zanotowała też spory wzrost zysku netto – do poziomu 269 mln zł. Skorygowana EBITDA osiągnęła poziom 535,6 mln zł, co stanowiło wzrost o 50,6 proc.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także