18.07.2020/08:51

TOP 10 tygodnia: Wybory, Auchan, Makro, Intermarche, Biedronka, Carrefour, Żabka, United Beverages

Ostatni tydzień to sporo ciekawych wydarzeń w handlu w Polsce. UOKiK wszczął postępowania wobec kilku sieci, w Carrefourze zmiana prezesa, a Żabka zapowiada nowy model click&collect.

1. A więc Andrzej Duda. Co to oznacza dla branży handlowej?
W wyborach prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda i to on zasiadać będzie w Pałacu Prezydenckim przez kolejnych pięć lat. Oznacza to, że pomysły Prawa i Sprawiedliwości takie jak wprowadzenie podatku od sprzedaży detalicznej, czy utrzymanie zakazu handlu w niedziele, nie napotkają oporu ze strony nowego-starego prezydenta.

2. UOKiK wszczyna postępowania względem Auchan, Makro, Eurocash i Intermarche!
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowania wyjaśniające względem Auchan Polska, Eurocash, Makro Cash and Carry Polska i SCA Intermarche. To podmioty, które zdaniem urzędu "nie usunęły stwierdzonych nieprawidłowości i nie uregulowały płatności kontrahentom".

3. Tareck Ouaibi tymczasowo pokieruje Carrefour Polska, Christophe Rabatel członkiem zarządu Grupy Carrefour
Zmiany na najwyższych szczeblach w Carrefour Polska. Christophe Rabatel, dyrektor generalny Carrefour Polska, od 1 września 2020 r. obejmie stanowisko dyrektora generalnego sieci marketów we Włoszech. W Polsce obowiązki dyrektora generalnego sieci Carrefour tymczasowo będzie pełnił Tareck Ouaibi, obecnie dyrektor operacyjny Carrefour Polska. 

4. Orlen przejmuje Lotos. Komisja Europejska zgodziła się na transakcję
Komisja Europejska wydała we wtorek warunkową zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos przez PKN Orlen. Zatwierdzenie uzależniono jednak od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez PKN Orlen, w tym zbycia ok. 80 proc. stacji paliw Lotosu.

5. United Beverages kupi polskie aktywa Marie Brizard
United Beverages przejmie polskie aktywa francuskiego Marie Brizard. Dzięki transakcji grupa stanie się czołowym graczem na polskim rynku alkoholi.

6. Bi1 uruchomi kolejny sklep wielkopowierzchniowy
Ekipa budowlana kończy prace przy budowie konstrukcji i dachu hipermarketu Bi1 w Ełku. Uroczyste zawieszenie wiechy obiektu planowane jest na 22 lipca br.

7. Stokrotka otwiera sklepy po remodelingu. Elementem konceptu stoiska Shop in Shop
W Rzeszowie i Katowicach działają już sklepy Stokrotka w nowej odsłonie. To dopiero zapowiedź zmian. Stokrotka sukcesywnie prowadzi remodeling swoich sklepów w galeriach handlowych.

8. Auchan wprowadza usługę click&collect do sześciu miast w Polsce
Auchan Retail Polska wprowadza kolejne rozwiązanie e-commerce – usługę click&collect, dostępną w sześciu hipermarketach sieci: Wrocław Bielany, Kraków Bronowice, Łódź Tulipan, Gdańsk Szczęśliwa, Katowice Renców i Poznań Komorniki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.