18.08.2017/13:27

Top 50 największych detalistów na świecie – ranking firmy Kantar Retail Research

Firma badawcza Kantar zaprezentowała ranking 50 największych operatorów handlowych na świecie w 2017 r. Pierwsze trzy miejsca w zestawieniu zajęły – kolejno- Walmart, Amazon i Costco. Warto zauważyć, że z pierwszej trójki wypadła Grupa Schwarz, która straciła drugie miejsce w zestawieniu.

Walmart i Amazon zachowały swoje pozycje w pierwszej trójce. Walmart pozostaje liderem, a na drugim miejscu uplasował się gigant e-commerce - Amazon. Zaskoczeniem jest skok na trzecią pozycję z piątej (w 2016 r.) amerykańskiej sieci Costco. Grupa Schwarz, która w zeszłym roku zajmowała drugie miejsce w rankingu, spadła o dwa pola na pozycję czwartą. Na kolejnych miejscach znalazły się firmy Kroger, Carrefour, Aldi, Home Depot, Walgreens Boots Alliance i Tesco. Warto zauważyć, że wśród 10 największych firm handlowych na świecie swoje miejsca utrzymały sieci Aldi i Walgreens Boots Alliance.

Z firm, które działają na polskim rynku – oprócz już wymienionych – w zestawieniu znalazły się, m.in.: Auchan (13), Ikea (24), Leclerc (25), Metro AG (27), Intermarche (29), H&M (36), A.S. Watson (operator sieci Rossmann) (37), Ceconomy (część Grupy Metro) (42). Warto podkreślić, że Grupa Metro, przed podziałem na spółki Metro i Ceconomy zajmowała miejsce 13.

Zestawienie zostało opracowane przez firmę Kantar na bazie wyników firm z 2016 r., a także wynikach z pierwszych miesięcy 2017 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.