29.02.2020/13:35

TOP wiadomości tygodnia: Aldi, Kaufland, Spar, Żabka, Tesco, Frisco.pl, Minister Ardanowski, Grupa Eurocash

Miniony tydzień był z pewnością gorący w sieci Żabka, przeciwko której głos podnieśli byli ajenci. Tesco sprzedaje nieruchomości, Aldi zmierza ku połączeniu, a Kaufland obniża na stałe ceny 3000 produktów.

1. Żabka chce rozmawiać z zadłużonymi franczyzobiorcami: Sąd to ostateczność!

Poniżej 8 proc. franczyzobiorców odeszło z sieci Żabka w roku 2019, a  połowa z nich zamknęła współpracę z operatorem z zadłużeniem sięgającym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 1944 z 4200 franczyzobiorców Żabki prowadzi sklepy sieci dłużej niż trzy lata.

2. Ustawa regulująca franczyzę w handlu coraz bardziej prawdopodobna

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik spotkał się 11 lutego z franczyzobiorcami prowadzącymi sklepy i rozmawiał z nimi "o patologiach związanych z umowami franczyzy".

3. Aldi Nord i Aldi Sud po sześciu dekadach chcą się ponownie połączyć! Powstanie gigant handlowy

Według doniesień niemieckiej mutacji portalu Manager Magazine, dwie siostrzane firmy Aldi Nord i Aldi Sud aktywnie realizują plan połączenia sił. Detaliści jak zwykle w takich sytuacjach zaprzeczają, ale nie da się ukryć ich coraz bliższej współpracy – informuje portal Retail Detail.

4.Jan Krzysztof Ardanowski na Kongresie Mięsnym: Nie dajmy sobie wmówić, że mięso jest złe!

– Produkcja mięsna zaczyna być skomplikowana. Rolnictwo było niegdyś uważane za działalność dobrą i szlachetną, a nagle się okazuje, że dla znacznej części społeczeństwa rolnicy są wrogami przyrody czy Ziemi. Że właściwie są barbarzyńcami, którzy powinni się wstydzić tego, co robią – mówił na Kongresie Mięsnym 2020 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

5. Tesco sprzedaje trzy nieruchomości deweloperowi Echo Investment

Trzy spółki z grupy kapitałowej Echo Investment podpisały umowy przedwstępne zakupu nieruchomości należących do Tesco Polska, zlokalizowanych w Krakowie, Łodzi i Poznaniu.

6. Specjał tworzy Market Plus. Nowe koncepty, co-branding, czy coś innego?

Grupa Specjał stara się o rejestrację znaków towarowych Livio Market Plus, Rabat Detal Market Plus, Nasz Sklep Premium Market Plus oraz kilku podobnych - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Firma nie zdradza jednak swoich planów w tym zakresie.

7. Franczyzobiorcy Spar wybierają partnera. Kto przejdzie do Spar Group, kto zostanie z Bać-Polem?

Do końca miesiąca franczyzobiorcy prowadzący sklepy Spar muszą zdecydować, czy zamierzają podtrzymać współpracę ze Spar Polska, a w zasadzie już Joker TNC (Bać-Pol), czy może przejdą pod skrzydła Spar Group z RPA (Wasz Sklep Spar) - ustalił nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.