19.04.2020/09:25

TOP10 wydarzeń tygodnia: maseczki, zmiana limitu klientów w sklepach, Żabka, Biedronka, Lidl

W kończącym się tygodniu słowo koronwawirus odmieniane było przez wszystkie przypadki. Rząd poluzował restrykcje związane z liczbą klientów w sklepach, ale zaczęło obowiązywać rozporządzenie nakazujące zakrywanie twarzy w miejscach publicznych. Maseczki ochronne pojawiły się w sprzedaży m.in. w Żabkach, Biedronkach i Carrefourze.

Rząd luzuje restrykcje dotyczące handlu! Limit klientów w górę, powiązany z powierzchnią sklepu

– Przechodzimy do kontrofensywy. Zaczynamy łagodzić restrykcje. W przypadku handlu detalicznego łagodzimy obostrzenia dotyczące funkcjonowania sklepów. Wprowadzamy nowe zasady, dotyczące liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie – ogłosił na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Od najbliższego poniedziałku (20 kwietnia) w sklepach o powierzchni sprzedaży do 100 mkw. będzie mogło przebywać jednocześnie tylu klientów, ile wynosi czterokrotność liczby kas. W większych placówkach limit został ustalony na poziomie: jeden klient na każde 15 mkw.

Najnowsze dane GUS: inflacja nie odpuszcza mimo koronawirusa, żywność zdrożała o 8,6 proc. 

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2020 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 4,6 proc. (przy wzroście cen usług – o 6,5 proc. i towarów – o 3,8 proc) – podał GUS. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 0,2 proc. (przy wzroście cen usług – o 0,3 proc. i towarów o 0,2 proc.).

Kasjerzy i klienci w sklepach obowiązkowo z zakrytymi ustami i nosem

W środę wieczorem opublikowane zostało w Dzienniku Ustaw rozporządzenie o obowiązku zakrywania w miejscach ogólnodostępnych ust i nosa w związku z epidemią koronawirusa.
Od czwartku do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania (przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki) ust i nosa. Przepis obowiązuje niemal wszędzie poza domem, w tym także w sklepach i na targowiskach (straganach).

Grupa Eurocash zakończyła integrację Eurocash Dystrybucja i Eurocash Alkohole

Grupa Eurocash oficjalnie zakończyła jeden z największych i najbardziej złożonych swoich projektów, czyli połączenie Eurocash Dystrybucja i Eurocash Alkohole. Dzięki temu połączeniu – jak zapewnia dystrybutor – powstała „największa firma dystrybucyjna na rynku sklepów niezależnych, która łączy w sobie innowacyjne podejście do handlu z doświadczeniem w sprzedaży alkoholi.”

Polomarket uruchamia w aplikacji mobilnej e-sklep w modelu click&collect

Sieć supermarketów Polomarket, wykorzystując swoją aplikację mobilną, uruchamia e-sklep w modelu click & collect. Z usługi „zamów i odbierz” mogą korzystać klienci we wszystkich ponad 280 sklepach sieci w całej Polsce. Użytkownicy aplikacji mają możliwość bezpiecznego i wygodnego dokonania zakupów wszystkich kategorii asortymentowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.