08.04.2021/15:54

Właściciel sieci Żabka chce przejąć japońskiego giganta. Toshiba dostała ofertę wartą 20 mld dol

Przejęciem japońskiego koncernu Toshiba jest zainteresowany CVC Capital Partners. Wartość tej transakcji może wynieść ok. 20 mld dolarów – informuje serwis pb.pl.

Koncern Toshiba otrzymał ofertę kupna pakietu większościowego firmy od funduszu inwestycyjnego CVC Capital Partners. Oficjalna kwota transakcji nie jest znana. 

Propozycja inwestora może być szansą dla koncernu, który zmaga się z problemami wynikającymi m.in. z ujawnienia oszustw księgowych w spółce.

Założona w 1981 roku firma CVC jest światowym liderem w zakresie private equity i kredytów, zarządzając aktywami o wartości 117,8 mld dolarów oraz globalną siecią 23 biur lokalnych, z których 15 znajduje się w Europie i obu Amerykach oraz osiem w regionie Azji i Pacyfiku. W Polsce firma jest właścicelem m.in. sieci sklepów Żabka.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także