02.10.2020/11:28

TDR Capital przejmie sieć Asda.

Walmart ma jeszcze dziś ogłosić sprzedaż brytyjskiej sieci Asda – podaje na Twitterze Mark Kleinman ze Sky News. Wartość transakcji oszacowano na 6,5 ​​mld funtów. Po sprzedaży markety należące przez 21 lat do Amerykanów trafiłyby w ręce brytyjskie

Rok temu brytyjski organ nadzorujący konkurencję (CMA) - odpowiednik polskiego UOKiK - zakazał proponowanego połączenia Asda z siecią Sainsbury's. Zablokowało to drogę do fuzji obu podmiotów i zmusiło Walmart do poszukiwania alternatywy.

Teraz amerykańska sieć wybrała firmę private equity i dwóch braci miliarderów, właścicieli sieci stacji benzynowych, jako preferowanych oferentów przy sprzedaży swojej brytyjskiej odnogi – o czym informowaliśmy już na portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Kilka dni temu źródła zbliżone do transakcji poinformowały Sky News, że najbardziej prawdopodobnymi nabywcami są spółka TDR Capital oraz bracia Mohsin i Zuber Issa, do których należy sieć stacji benzynowych Euro Garages. Zamiar przejęcia przez to konsorcjum sieci Asda ma zostać ogłoszony jeszcze w piątek, 2 października.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także