29.05.2018/10:56

Transformacja galerii. Zamiast centrum bedzie outlet

Inwestor projektu Fashion Outlet Kraków pozyskał pozwolenie na budowę obiektu. Oznacza to, że przemiana Galerii Plaza w outlet rozpocznie się już niebawem. Pierwsi klienci odwiedzą centrum jesienią 2019 roku.

- Pozwolenie mamy uprawomocnione, a wykonawcę inwestycji wybieramy wspólnie z firmą Bilfinger Tebodin, która pełni rolę project managera inwestycji. Za projekt budowlany odpowiada architektoniczne biuro AB-Projekt z Tychów. Został on opracowany na podstawie założeń koncepcji renomowanego architektonicznego biura Kroh & Partner z Austrii – mówi Dawid Rutkowski, Asset and Development Manager w Peaksijde ROS Outlet Management, z firmy odpowiedzialnej za realizację projektu.

Całkowicie przebudowany zostanie cały parter. W budynku powstanie efektowny pasaż. Zastosowane zostaną materiały wysokiej klasy, rzadko wykorzystywane do tej pory w tego typu obiektach. Efektem ma być przestrzeń o wysokim poziomie estetyki wykończenia z nieszablonową architekturą.

Pomimo bardzo dużej skali przebudowy, ma być prowadzona tak, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu utrudnić działalność największym najemcom. Otwarte pozostaną klub fitness wraz z siłownią, kręgielnia i kompleks kinowy znajdujące się na pierwszym piętrze. W szczytowym momencie prac zamknięte zostaną pozostałe sklepy w tym spożywczy i salony modowe.

- Docelowo w obiekcie znajdzie się ponad 100 marek z kategorii mody i stylu życia, sprzedających swoje produkty w cenach niższych o 30-70 proc. Do dyspozycji najemców przygotujemy 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni w standardzie wysokiej jakości. Fashion Outlet Kraków będzie jednak czymś znacznie więcej niż outletem modowym. Realizujemy zupełnie nową koncepcję na polskim rynku, która łączy w sobie atrakcyjność outletu z dogodną lokalizacją i ofertą spędzania wolnego czasu również w niedziele niehandlowe. Wierzymy, że obiekt stanie się atrakcyjną destynacją zakupową dla mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów – mówi Dawid Rutkowski.

Turystom sprzyja lokalizacja – Fashion Outlet Kraków będzie pierwszym w tym mieście obiektem outletowym położonym tak blisko centrum miasta – niecałe 4 km od dworca głównego. Kompleks będzie też dysponował bezpłatnym parkingiem na około 1000 pojazdów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.