25.06.2019/11:35

Transport i logistyka będą zatrudniać. Polska w europejskiej czołówce

Co piąta firma zajmująca się transportem i logistyką chce w najbliższym kwartale zwiększyć liczbę pracowników, a jedynie co trzydziesta planuje redukcje etatów – wynika z analizy Manpower Group. Choć dla osób zainteresowanych pracą w tej branży to bardzo dobra informacja, to firmy mogą mieć nie lada problem z pozyskaniem nowych pracowników i rozwojem biznesu.

– Pomimo tego, że w polskiej gospodarce zauważalne są globalne symptomy spowolnienia, w tym mniejsza produkcja w obszarze motoryzacji, rozwój polskiego rynku logistycznego napędza e-commerce, który od kilku kwartałów dynamicznie wzrasta – mówi Kamil Sadowniczyk z Manpower.

Wzrost zatrudnienia w transporcie i logistyce to efekt między innymi rosnącej liczby centrów dystrybucyjnych w Polsce, głównie dużych firm, stawiających na dostawę do krajów Europy Zachodniej oraz bardzo dużego wzrostu e-commerce w Polsce w ogóle - mówi ekspert Manpower.

Pracodawcy będą poszukiwać przede wszystkim pracowników na stanowiska kierowców, operatorów wózków widłowych z uprawnieniami UDT, pracowników magazynowych i pakowaczy. Wynagrodzenia zasadnicze dla tych zawodów wahają się od minimalnej godzinowej stawki krajowej do 23 złotych brutto za godzinę.

Biorąc pod uwagę dane dla transportu i logistyki odnotowane w innych krajach regionu EMEA to Polska jest na trzecim miejscu, ex aequo z Rumunią i jest jednym z rynków, gdzie w najbliższym kwartale będzie najłatwiej o pracę. Najwyższą prognozę ma Grecja (+29%) i Czechy (+19%).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.