20.08.2020/16:46

Trwa wyścig po akcje Asda, potężnej sieci handlowej w Wielkiej Brytanii

Akcje trzeciej co do wielkości brytyjskiej sieci supermarketów Asda o wartości 6,5 miliarda funtów przyciągają największych graczy handlu detalicznego. Jak dowiedział się Sky News, w kolejce po nie ustawili się m.in. Rob Templeman i Paul Mason.

Asda to sieć brytyjskich supermarketów, działających w Wielkiej Brytanii, oferujących artykuły spożywcze, odzież i produkty gospodarstwa domowego. W 1999 roku została wykupiona przez amerykański Wal-Mart. Asda jest też największą spółką zależną od Walmart poza USA.

Jak podaje Sky News, Rob Templeman, były dyrektor generalny Debenhams, współpracuje z Apollo Global Management w sprawie kupna akcji tej sieci.

Z kolei Lone Star Funds – inny oferent private equity, zatrudnił Paula Masona, który był dyrektorem generalnym Asdy 20 lat temu, aby przedstawił swoją ofertę.

Rywalizacja dwóch największych nazwisk brytyjskiego handlu detalicznego prowadzi do poważnego starcia o kontrolę nad Asdą. Formalne oferty przejęcia mają zostać złożone na początku przyszłego miesiąca.

Walmart, amerykański gigant handlu detalicznego, wznowił rozmowy na temat sprzedaży większościowego pakietu akcji Asda po zeszłorocznej decyzji organów nadzoru konkurencji o udaremnieniu fuzji z rywalem Sainsbury.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także