20.01.2021/10:42

Twórca AliExpress się odnalazł. Akcje spółki momentalnie zdrożały

Jack Ma, współzałożyciel chińskiego giganta e-commerce, firmy Alibaba, który od niemal trzech miesięcy nie pokazywał się publicznie, pojawił się na wideokonferencji na temat edukacji.

Najbogatszy obywatel Chin zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych do nauczycieli z obszarów wiejskich w ramach jednej z inicjatyw jego fundacji charytatywnej – donosi serwis o2.pl. Ponad 2-miesięczna nieobecność miliardera w przestrzeni publicznej wywołała wiele spekulacji na temat tego, co mogło się z nim stać w czasie, kiedy jego firmy stały w obliczu zwiększonej kontroli regulacyjnej.

Serwis o2.pl podaje, że akcje Alibaby na giełdzie w Hongkongu wzrosły o kilka proc. na wieść o jego ponownym pojawieniu się, co oznacza, że spółka odrabiła część strat z ostatnich miesięcy.

Jack Ma jest aktualnie najbogatszym człowiekiem w Chinach. Pod jego kierownictwem Grupa Alibaba stała się jednym z największych koncernów technologicznych w Państwie Środka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także