16.02.2017/22:44

Tylko 1 sklep Almy dla Tomasza Żarneckiego. Co z pozostałymi aktywami?

Krakowski sąd oddalił wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market wraz z prawem pierwokupu przez należącą do Tomasza Żarneckiego spółkę Alma Kraków.

Kliknij i przeczytaj:

Tomasz Żarnecki chce wydzierżawić 9 sklepów Alma

Jednocześnie sąd wydał postanowienie o wyrażeniu zgody na zawarcie ze spółką Alma Kraków umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa Alma Market, obejmującej zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową spółki w obiekcie handlowym - supermarkecie w Krakowie przy ul. Pilotów nr 6.

Zgoda obejmuje zawarcie umowy dzierżawy pomiędzy zarządcą masy sanacyjnej Alma Market a spółką Alma Kraków - spółką zależną od pana Tomasza Żarneckiego, na czas nieoznaczony z prawem do wypowiedzenia umowy dzierżawy przez każdą ze stron z zachowaniem 6 - miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Przedmiot dzierżawy ma być wykorzystywany dla prowadzenia działalności gospodarczej o tym samym przedmiocie i charakterze, jaka była prowadzona dotychczas przez Alma Market. Umowa dzierżawy zakłada obowiązek dzierżawcy zapłaty płatnego co miesiąc czynszu dzierżawnego oraz wszystkich kosztów związanych z przedmiotem dzierżawy, w tym opłat publicznoprawnych i opłat za media, itp., a także przejęcie praw i obowiązków ze stosunków pracy z pracownikami powyższego obiektu. Umowa dzierżawy nie zakłada ustanowienia prawa pierwokupu na rzecz dzierżawcy.

Ponadto sąd wyraził zgodę na sprzedaż na rzecz Alma Kraków składników majątkowych masy sanacyjnej Alma Market obejmujących część zapasów sklepowych.

Kliknij i przeczytaj:

Alma Market ma już tylko cztery sklepy

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.