11.01.2018/16:32

Tysiąc sklepów odzieżowych zostanie zamkniętych

Pod koniec 2017 funkcjonowało w Polsce ok. 38 tys. sklepów odzieżowych. Z danych Euromonitora dla „Rzeczpospolitej” wynika jednak, że ok. tysiąca z nich zostanie zamkniętych do końca roku. Wszystko przez wzrost popularności zakupów przez Internet.

Wartość rynku będzie przy tym rosła o kilka procent rocznie, obecnie wynosi ona 35 mld złotych. Kurczenie się sieci punktów stacjonarnych (o ok. 0,6 proc rocznie) to zdaniem ekspertów efekt przesuwania się sprzedaży do kanału internetowego. Zmiany mają jednak dotknąć przede wszystkim mniejszych sprzedawców. Najwięksi trzymają się mocno. Jeden z rynkowych liderów, czyli Grupa LPP, właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay planują w najbliższych miesiącach zwiększyć skalę działalności. Obecnie sklepu grupy zajmują ok.1 miliona mkw. powierzchni.

Więcej na rp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.