16.04.2020/11:48

U pracownika Castoramy wykryto koronawirusa. Sklep działa dalej, pracownicy zaniepokojeni

Pracownik warszawskiego marketu Castorama jest nosicielem koronawirusa SARS CoV-2. Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, sanepid zdecydował o objęciu kwarantanną tylko pięciu jego najbliższych współpracowników.

Mężczyzna pracował w markecie Castorama zlokalizowanym przy al. Krakowskiej. Pracował w magazynie - w tym miejscu wydaje się towar klientom i przygotowuje do wysyłki zakupy zamówione zdalnie. - Nie pojawił się w pracy w poniedziałek 6.04. Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że powodem było wykrycie u niego koronawirusa. Powiadomił pracodawcę, ale nie wiemy, w którym momencie – opowiada „Gazecie Wyborczej” Wojciech Kasprzyk z NSZZ Solidarność Castorama Polska.

Gdy o sytuacji został powiadomiony sanepid, kwarantanną kazał objąć pięcioro osób pracujących bezpośrednio z zakażonym w tym samym dziale. Jednak jak tłumaczy Wojciech Kasprzyk, do magazynu przychodziło wielu innych pracowników, razem korzystali m.in. ze stołówki a kontakt między pracownikami sklepu nie ogranicza się jedynie do najbliższych współpracowników.

Przedstawiciele Castoramy potwierdzili, że pracowni k został poinformowany o pozytywnym wyniku testu 7 kwietnia. Od tego momentu został objęty kwarantanną nałożoną przez sanepid. Razem z nim na kwarantannie przebywa pięć wytypowanych przez sanepid osób.

Sklep jest nadal otwarty dla klientów. Związkowcy apelują jednak o zamknięcie sklepów, bo boją się o bezpieczeństwo pracowników i klientów. Uważają, że sprzedaż powinna być ograniczona do zamówień online i telefonicznych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • 10 16.04.2020

    My chcemy pracować!!! niech związek, który nie ma uprawnień i nie jest partnerem społecznym do podejmowania decyzji, nie wypowiada się czego chcą pracownicy!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.