11.08.2020/16:44

Uber Eats podwaja przychody

Popyt na dostawy żywności w Uber Technologies Inc wzrósł ponad dwukrotnie w drugim kwartale, ponieważ wielu użytkowników pozostawało wtedy w dużej mierze w domu - podaje Reuters.

Uber odnotował skorygowaną stratę w zyskach przed odsetkami, podatkami, amortyzacją w wysokości 837 mln USD w drugim kwartale. Dostawy wymagające przejazdów, które w przeszłości odpowiadały za prawie dwie trzecie przychodów Ubera, wzrosły o 5 punktów procentowych w porównaniu do ich niskiego poziomu w kwietniu.

Firma odnotowała stratę netto w wysokości 1,8 miliarda dolarów w miesiącach od kwietnia do czerwca. Przychody Ubera w drugim kwartale spadły o 29% do 2,24 miliarda dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim, przewyższając średnie szacunki analityków na 2,18 miliarda dolarów, zgodnie z danymi IBES z Refinitiv.

Przychody Uber Eats podwoiły się do 1,2 miliarda dolarów, co było spowodowane większym popytem na dostawy, ponieważ Amerykanie w dużej mierze nadal pozostają w domu. Firma zwiększyła zasięg dostaw, ogłaszając przejęcie Postmates Inc za 2,65 miliarda dolarów w celu rozszerzenia działalności w zakresie dostarczania towarów codziennego użytku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także