22.04.2021/13:08

Uber Eats wchodzi na rynek niemiecki. Stoczy walkę z monopolistą

Uber Eats pojawi się w Niemczech w ciągu najbliższych kilku tygodni. Będzie to największy debiut amerykańskiej firmy w nowym kraju od 2018 roku – informuje ecommercenews.eu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • zakupowicz 28.04.2021

  Wyjazd z tym czymś z Polski. Natychmiast!

 • Prawda o UBER 22.04.2021

  Uber Eats firma która podobnie jak Uber unika płacenia podatków, udaje, że nie ma zysku. Nikogo nie zatrudnia, ludzie pracują hobbistycznie albo w ramach wolontariatu. Bo jak nazwać sytuację, gdy prowizja wynosi ponad 30 procent od każdego kursu, gdy nie ma stawki minimalnej, gdy za tzw. torbę trzeba jeszcze dodatkowo płacić i potem jeszcze co tydzień. Gdzie VAT opłaca kierowca, o ZUSie i ubezpieczeniu nie ma mowy. O umowie o pracę również. Dlatego jest taka rotacja i zatrudnia się osoby z zagranicy, albo te które dały się nabrać na marketing UBER. Mnóstwo artykułów jest kupiony, za kasę każdy napiszę co się da. Także, nie dajcie się. Każda restauracja ma swojego kuriera, na umowie. Uber Eats oznacza, że będzie to praca poniżej minimalnej, dodatkowo bez ubezpieczenia, ZUS i urlopu. Zarobi na tym UBER, oczywiście nie płacąc od tego podatku.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także