27.01.2020/16:42

Uber i Uber Eats najczęściej pobieranymi aplikacjami 2019 r.

Uber i Uber Eats zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach w rankingu dotyczącym najczęściej pobieranych aplikacji w 2019 roku.

Uber zajął pierwsze miejsce w kategorii “Podróże”, w rankingu firmy Apptopia. Użytkownicy pobrali w 2019 roku Ubera na swoje smartfony 142,5 mln razy. Natomiast Uber Eats był najchętniej pobieraną aplikacją w ubiegłym roku w kategorii “Jedzenie i Picie”. Na swoich urządzeniach mobilnych zainstalowało ją 96,8 mln użytkowników na całym świecie.

Według danych firmy App Annie, zajmującej się analityką danych na rynku aplikacji mobilnych, także w Polsce Uber był najchętniej pobieraną aplikacją ride sharingową w 2019 roku (ponad milion pobrań). W naszym kraju z aplikacji Uber do zamawiania przejazdów korzysta ponad milion użytkowników w siedmiu największych miastach.

Z kolei Uber Eats jest w zestawieniu App Annie najchętniej pobieraną w ostatnich 90 dniach aplikacją służącą do zamawiania jedzenia z dowozem w Polsce. Tylko w całym ubiegłym roku liczba pobrań wyniosła prawie 700 tysięcy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.