07.07.2020/09:33

Uber za ponad 2,5 mld dolarów przejmie konkurenta Uber Eats – startup Postmates

Mimo pandemii inwestorzy w Stanach Zjednoczonych bynajmniej nie są na kwarantannie. A dowodzi tego Postmates. To młoda, innowacyjna spółka, która specjalizuje się w dostawach, a którą chce przejąć Uber – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”.

Firma może dostarczać praktycznie wszystko – zakupy, leki i wiele innych zamówień, choć „pocztowi kumple", jak można tłumaczyć nazwę firmy, dowożą głównie jedzenie. I w USA robią to na tyle dobrze, że w krótkim czasie startup założony przez Bastiana Lehmanna stał się groźnym rywalem takich potęg tej branży, jak Uber Eats, GrubHub i DoorDash.

Teraz Postmates stało się bohaterem najgłośniejszej transakcji tego lata. Spółka od pewnego czasu była łakomym kąskiem do akwizycji, choć sam raczej koncentrowała się na giełdowym debiucie.

Firma znalazła się na celowniku Ubera. Kwota jaka pada w kontekście przejęcia, robi wrażenie. Choć brakuje oficjalnego potwierdzenia, to wiele źródeł zapewnia, że klamka już zapadła i Uber wyłożył już 2,65 mld dolarów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.