16.12.2019/13:32

UE ma plan zwalczania oszustw na rynku żywności

Rada UE przyjęła dziś konkluzje w sprawie dalszych kroków mających na celu poprawę sposobów zwalczania i zapobiegania nieuczciwym praktykom w łańcuchu rolno-spożywczym.

W swoich konkluzjach Rada zwraca uwagę, że wysoki poziom ochrony rynku żywności jest ogólnym celem polityki UE w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska i konsumentów. W ocenie organizacji obecne ramy prawne UE dotyczące zwalczania oszustw związanych z żywnością są odpowiednie.

Rada podkreśla jednak potrzebę stałej i lepszej niż dotychczas współpracy międzysektorowej w celu zwalczania oszustw związanych z żywnością. Zdaniem unijnych ekspertów współpraca ta powinna obejmować nie tylko organy kontroli żywności i pasz, ale także organy zaangażowane w zwalczanie przestępstw finansowych i podatkowych.

W komunikacie Rady UE czytamy również, że jest potrzeba dalszego podnoszenia świadomości wśród konsumentów i rozszerzania szkoleń w zakresie przeciwdziałania oszustwom żywnościowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.