26.02.2021/11:58

Ukradł boczek wart ponad 500 zł. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Policja z Jasienicy poinformowała o zatrzymaniu 44-letniego mężczyzny, który ukradł boczek z przydomowej wędzarni. Policjanci znaleźli „zwędzony” boczek, ale z powodu niesanitarnego sposobu obchodzenia się z żywnością przez podejrzewanego, mięso nie nadawało się do dalszego wykorzystania spożywczego.

W opinii publicznej - nie wiadomo skąd - krąży pogląd, że Policja nie ściga pewnych jej rodzajów, z uwagi na tzw. niską szkodliwość społeczną czynu. W rzeczywistości stróże prawa przykładają dużo uwagi do każdego zgłoszenia, bez względu na wartość, czy rodzaj przedmiotu kradzieży – podkreśla Komenda Policji w Bielsku-Białej. Ocenia, że kradzież, czy to przestępstwo, czy wykroczenie, to jeden z najbardziej uciążliwych społecznie czynów zabronionych.

Do kradzieży mięsa z przydomowej wędzarni doszło w nocy, 25 lutego br. „Dyżurny komisariatu w Jasienicy otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Jaworza, że przed momentem nieznany sprawca skradł z przydomowej wędzarni mięso, w sumie ponad 20 uwędzonych boczków. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z patrolu, którzy rozpoczęli poszukukiwania sprawcy. Na jednej z ulic niedaleko miejsca zdarzenia napotkali mężczyznę z podejrzanym pakunkiem. Okazało się, że to poszukiwany przez nich sprawca kradzieży, a w torbie ma skradzione mięso. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które właściciel wycenił na ponad 500 złotych. Jednak z powodu niesanitarnego sposobu obchodzenia się z żywnością przez podejrzewanego o kradzież 44-letniego mieszkańca Jaworza, mięso nie nadawało się do dalszego wykorzystania spożywczego” – informuje Komenda Policji w Bielsku-Białej.

Mieszkaniec Jaworza, którego policja podejrzewa o kradzież ponad 20 uwędzonych boczków, usłyszał zarzut po nocy spędzonej w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Maxx 08.03.2021

    Złodziej to złodziej.. Nawet jakby ukradł zapałki to powinien solidnie być ukarany.

  • T. 02.03.2021

    Zacna wartość, dokładnie 0,00000714 Sasina...

  • igi 01.03.2021

    To gość dostanie więcej niż w sumie razem wszyscy polscy pedofile kościelni. Niezła akcja! Gratulacje dla bohaterskich stróżów prawa!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także