11.04.2020/09:23

Ukraina zamyka sklepy. Stacje benzynowe tylko dla pojazdów służb medycznych i mundurowych

W ten weekend władze Ukrainy zamkną wszystkie sklepy w obwodzie czerniowieckim. Władze innych ukraińskich obwodów apelują do obywateli, aby ograniczyli przebywanie w miejscach publicznych.

Władze obwodu czerniowieckiego, w którym wykryto najwięcej zakażeń koronawiruse, nakazały od tego weekendu zamknięcie wszystkich sklepów, łącznie ze spożywczymi. Czynne mogą być jedynie apteki, a stacje benzynowe mogą obsługiwać wyłącznie pojazdy służb ratowniczych, policji i straży pożarnej. Co ciekawe, wszystkie te obostrzenia mają obowiązywać od soboty, od godziny 13 do poniedziałku, do 6 rano.

Pozostałe obwody zalecają obywatelom pozostanie w domach. Według danych ukraińskiego ministerstwa zdrowia na Ukrainie wykryto 2203 przypadki zakażenia koronawirusem, a 69 osób zmarło.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.