02.05.2020/14:52

Ukraińcy wrócą do Polski?

Wicepremier Ukrainy Wadym Prystajko przyznał, że władze kilku państw - w tym Austrii, Izraela, Finlandii - zwróciły się do Ukrainy w sprawie zorganizowanych wyjazdów ukraińskich pracowników sezonowych. Oczekiwane są rozmowy z Polską, Czechami i Niemcami - podaje forsal.pl.

Kilka państw zwróciło się do rządu Ukrainy w sprawie zorganizowania przyjazdu grup Ukraińców. Wicepremier Ukrainy rozmawiał z austriackim ministrem spraw zagranicznych o 802 pracownikach, oczekiwanych przez 44 firmy. Wicepremier, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina, zapowiedział, że oczekiwane są także takie rozmowy z Polską, Czechami i Niemcami.

Jak dodał, Kijów oczekuje, że Ukraińcy będą mieli gwarancję oficjalnego zatrudnienia na okres co najmniej trzech miesięcy, otrzymają pakiet ubezpieczeniowy, przede wszystkim ubezpieczenie medyczne, oraz "godne" warunki mieszkaniowe i płacowe.

Wicepremier przyznał także, że obserwacja, testy i inne konieczne działania związane z bezpieczeństwem medycznym będą zagwarantowane zarówno w krajach, do których przyjeżdżają ukraińscy pracownicy, jak i po ich powrocie na Ukrainę. Dodał, że początkowo wyjazdy będą organizowane w formie lotów czarterowych, a niektóre linie lotnicze są gotowe do współpracy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.