25.05.2020/18:32

Ukraińscy pracownicy wracają do Polski. Agencja zatrudnienia wysłała samolot czarterowy

Pracownicy, którzy wrócili na Ukrainę po rozpoczęciu pandemii Covid-19, powoli przyjeżdżają do naszego kraju.  24 maja do Polski przyleciał wyczarterowany samolot z ukraińskimi pracownikami zorganizowany przez agencję zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal we współpracy z liniami lotniczymi Ukraine International Airlines. 

Lot był bezpłatny dla 178 obywateli Ukrainy, którzy tuż po wylądowaniu udali się, aby odbyć dwutygodniową kwarantannę w ośrodkach wynajętych przez agencję Gremi Personal.

Zgodnie z wymogami władz ukraińskich ze wszystkimi pracownikami zostały zawarte długoterminowe umowy o pracę w Polsce, a także zostali objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym na wypadek zachorowania na COVID-19.
Tomasz Bogdevic, dyrektor generalny agencji zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal podkreślił, że około 40 proc. pasażerów lotu czarterowego to Ukraińcy, którzy po raz pierwszy podejmą pracę w Polsce. Według szefa agencji pośrednictwa pracy, tak wysoki procent wskazuje na rosnące zainteresowanie Ukraińców wyjazdem do pracy w Polsce.

Wśród przybyłych do Warszawy byli ci, którym udało się uzyskać zezwolenia na pracę w Polsce przed zamknięciem konsulatów i centrów wizowych, ale nie mogli opuścić Ukrainy z powodu trudności z przekroczeniem granicy.
Dane Centrum Analitycznego Gremi Personal wskazują, że 67 proc. Ukraińców, którzy opuścili Polskę z powodu kwarantanny, chce wrócić, a liczba ta cały czas rośnie. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.