16.04.2023/09:22

Ukraiński resort rolnictwa odpowiada w sprawie zakazu importu produktów rolnych: decyzje sprzeczne z ustaleniami

Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywnościowej Ukrainy wydało oświadczenie po wprowadzonym w dniu 16 kwietnia przez polskie Ministerstwo Rozwoju rozporządzenia w sprawie zakazu przywozu z Ukrainy produktów rolnych. Kilka godzin wcześniej takie zmiany zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • żal 17.04.2023

  Co jest z tymi dresami? Czy oni tam wszyscy w dresach i koszulkach uczestniczą w oficjalnych rozmowach? Chore.

 • Nickt 17.04.2023

  No coś w tym jest. Ciągnęli za grosze z Ukrainy co się dało tyle czasu i udawali, że jest drożyzna, a tak naprawdę kupowali taniej niż do tej pory i mieli po 300% marży. I farsa trwałaby dalej, gdyby nie to, że mleko się rozlało, powstał szum i zrozumieli, że ludzie, tzn. polscy rolnicy, już dłużej tego nie zniosą. A teraz trwa wycofywanie się rakiem i kombinowanie. Bezczelne to strasznie.

  Natomiast Ukraińcy zbyt w porządku nie są niestety też bo dobrze wiedzą, że polski rolnik jest pozbawiany przez nich dochodu i potencjalnie narażony na straty/upadłość, a jak widać oni mają gdzieś Polaków (tak jak i politycy) tak naprawdę. Jakby im pozwolić to by cały kraj zalali wszystkim co wytwarzają i co ciekawe, polski rząd nie widziałby problemu w fali bankructw polskich firm i gospodarstw.

  Okropne to wszystko. Co za obłuda i zakłamanie. A powtarzam cały czas: nie wierzyć politykom. Żadnym. Patrzeć na ręce i pilnować na każdym kroku. Opowiadają głupoty ludziom, a pod stołem - widać co się dzieje.

 • tadek 17.04.2023

  No i reżim pisowski znowu pokazał swoje oblicze. Najpierw pisowcy wzbogacili się nieuczciwie na ukraińskiej żywności tak jak na respiratorach czy maseczkach a teraz pokazali , że ich wsparcie dla Ukrainy jest pozorowane - Putin zaciera ręce. Bo Pis nie potrafił albo nie chciał zapewnić normalnego tranzytu dla ukraińskiej żywności. Ale wybory wkrótce i pis przed niczym się nie cofnie, pilnujmy aby pis nie sfałszował wyborów, boi, że będą nieuczciwe to już wiadomo. Pis zdrdził Ukraińców

 • Nickt 16.04.2023

  Już mają jakieś ale? Po tym wszystkim co dla nich robimy i zrobiliśmy? Tego się spodziewałem prawdę mówiąc. To jest właśnie ich prawdziwa natura i szacunek dla Polaków.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także