15.03.2017/11:43

Umorzenie sanacji w Almie wciąż nieprawomocne

Postanowienie krakowskiego sądu z 10 lutego br. o umorzeniu postępowania sanacyjnego w spółce Alma Market wciąż nie jest prawomocne, mimo iż zdążyły upłynąć ponad dwa tygodnie od momentu obwieszczenia go w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest wpłynięcie do sądu zażalenia wierzyciela na to postępowanie - podała Alma w komunikacie.

Przypomnijmy, że w związku z wydaniem przez krakowski sąd postanowienia o umorzeniu postępowania sanacyjnego Alma Marketu, zarząd giełdowej spółki sporządził wniosek o upadłość obejmującą likwidację majątku. Dzień po tym jak firma poinformowała o złożeniu tego wniosku w sądzie, akcje spółki taniały nawet o 40 proc.

Dziś (środa 15 marca) kurs Alma Marketu po raz pierwszy w historii spadł poniżej 1 zł. W godzinach porannych jeden walor spółki kupić można było nawet za 96 groszy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.