09.02.2021/09:36

Unia Europejska chce ostrzeżeń zdrowotnych na opakowaniach alkoholi

Na butelkach z alkoholem mają się pojawić nowe ostrzeżenia zdrowotne. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, producenci boją się dodatkowych kosztów z tym związanych. Tymczasem celem nowych regulacji jest zmniejszenie spożycia alkoholu w Unii Europejskiej o 10 proc.

Celem nowych regulacji, które zakładają umieszczanie ostrzeżeń na butelkach i puszkach jest zmniejszenie spożycia alkoholu do 2025 r. o 10 proc. i ograniczenie ekspozycji młodzieży na reklamy alkoholu. Bruksela założyła także, że  do 2040 r. tytoniu powinno używać mniej niż 5 proc. obywateli UE. 

W planie walki z rakiem w zeszłym tygodniu Komisja Europejska ustaliła, że do końca 2022 r. na opakowaniach napojów alkoholowych mają pojawić się skład oraz wykaz wartości odżywczych, a do końca 2023 r. także ostrzeżenia zdrowotne.

W ramach walki z rakiem UE zamierza także przyjrzeć się opodatkowaniu alkoholi oraz ich sprzedaży w sklepach bezcłowych.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także