20.09.2019/10:01

Unia Warzywno-Ziemniaczana idzie na wojnę z Biedronką

Biedronka sprzedawała zagraniczne ziemniaki jako polskie. Unia Warzywno-Ziemniaczana zapowiedziała złożenie pozwu do sądu, natomiast Biedronka chce wzmocnić procedury – podaje Wirtualna Polska.

Jak napisało stowarzyszenie producentów żywności, Biedronka kolejny raz świadomie i celowo dobija w dół cenę polskich ziemniaków robiąc promocję i sprzedając jako polskie, ziemniaki z importu. Unia uważa, że traci na tym rolnik i oszukiwany jest konsument, który dostaje błędna informacje i kiepskie jakościowo warzywo.

– Market robi ogólnopolską reklamę i przy swoim wolumenie sprzedaży, tygodniową akcja wpływa na ceny hurtowe warzywa w całym kraju. Tygodniowa akcja ściągania ziemniaków zza granicy, sprzedawania jako polskie i cena u producenta ‚uduszona’. Po co?? Żeby później kupować ziemniaki od polskich rolników taniej. Przecież czemu mieliby dobrze zarobić, zainwestować, budować swój kraj?? – podaje Unia Warzywno-Ziemniaczana.

Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka przeprasza i zapowiada konkretnie działania. Przedstawiciel Biedronki powiedział portalowi wp.pl, że sieć bardzo przeprasza za tę sytuację, w której doszło do błędu ludzkiego. Zapowiedział, że sieć wzmocni procedury sprawdzania kraju pochodzenia przy odbieraniu dostaw.

Dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka podkreśla, że tylko w zeszłym tygodniu w 2916 sklepach sieci Biedronka sprzedano prawie dwa tysiące ton ziemniaków, a od początku roku do sierpnia 2019 klienci kupili 83 tysiące ton ziemniaków. – Tak duża rotacja tego konkretnego produktu oznacza, że czasem w ciągu dnia asortyment ziemniaków wymienia się całkowicie po kilkanaście razy i stąd mogą wynikać błędy w poszczególnych sklepach – tłumaczył Walencik. Podkreśla, że zgodnie ze strategią firmy co do zasady preferuje rodzimych dostawców i polskie produkty.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.