24.08.2018/12:26

Unibep wybuduje Galerię Karuzela w Białej Podlaskiej

Spółka zależna Karuzela Holding podpisała z Unibep umowę na generalne wykonawstwo galerii handlowej Karuzela w Białej Podlaskiej. Prace budowlane ruszą z początkiem września br. i zakończą się w IV kwartale 2019 roku. Galeria Karuzela o powierzchni handlowej blisko 14 tys. mkw. będzie największym obiektem handlowo-usługowym w mieście.

– Dziś z wielką radością ogłaszamy formalne rozpoczęcie prac przez generalnego wykonawcę na budowie Galerii Karuzela. To największa i najbardziej prestiżowa inwestycja nie tylko w Białej Podlaskiej, ale i w skali całej działalności naszej spółki w Polsce. Po kilku latach prac planistycznych i postępowań urzędowych już we wrześniu generalny wykonawca rozpocznie prace budowlane – mówi Grzegorz Pękalski, prezes Karuzeli.

– Cieszy nas, że będziemy mogli dawniej zdegradowane tereny fabryczne oddać mieszkańcom Białej Podlaskiej. Rozpoczynając projekt chcieliśmy przywrócić temu miejscu należyty wygląd i na nowo włączyć je w miejską tkankę. Jestem przekonany, że pod koniec 2019 roku wszyscy zobaczą efekt tych prac i docenią nasze starania na rzecz rekultywacji tego miejsca – dodaje prezes Pękalski.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Bose International Planning and Architecture. Budynek galerii realizowany będzie według najnowszych trendów zarówno pod względem architektonicznym, jak i technologicznym. Galeria handlowa będzie jednokondygnacyjna, oparta na układzie ulic handlowych. Na 14 tys. mkw. powierzchni znajdzie się m.in.: 60 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz strefy odpoczynku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości realizacji tak prestiżowej inwestycji. Jest ona potwierdzeniem naszego doświadczenia oraz pozycji na rynku. Lubimy ambitne wyzwania, a realizacja jednego z największych i najnowocześniejszych budynków w Białej Podlaskiej z pewnością do takich należy. Kiedy spotyka się dwóch liderów swoich sektorów działalności, realizowane przez nich projekty zawsze wywołują pozytywne emocje. Zapewniam, iż dołożymy wszelkich starań, aby Karuzelę w Białej Podlaskiej zrealizować zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, jakościowe oraz technologiczne – powiedział Jan Piotrowski, członek zarządu i dyrektor handlowy Unibep.

Budynek jest położony w okolicy ulic Sportowej i Łomaskiej, 750 metrów od dworca kolejowego i bezpośrednio przy przystankach trzech linii autobusowych. Przed galerią rozmieszczony zostanie parking naziemny, który docelowo pomieści 930 samochodów osobowych. Przy wejściach do galerii znajdzie się także 100 miejsc rowerowych oraz samoobsługowy punkt serwisowy dla rowerzystów.

Oprócz galerii handlowej powstanie również budynek Agata Meble o powierzchni 7 tys. mkw., przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Łomaskiej z ul. Kolejową. W tych miejscach pojawią się wysokoprzepustowe ronda.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.