16.05.2016/11:06

Unilever wprowadza na rynek środki piorące Surf

Koncern Unilever, właściciel takich marek jak Coccolino, Domestos, Cif, Rexona, Rama i Knorr, rozszerzył portfolio produktów na Polskę i kraje naszego regionu o światową markę produktów do prania Surf. Produkty trafią do sprzedaży 19 maja.

Surf to marka istniejąca od 1959 roku. Do tej pory była dostępna w Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji oraz w Afryce. W tym roku wkracza na rynek polski, czeski, słowacki i węgierski. Produkty są pozycjonowane jako zapewniające pranym tkaninom wyjątkową świeżość. Oferta skierowana do polskich konsumentów obejmuje proszki, kapsułki i płyny. Wprowadzeniu nowości będzie towarzyszyć mocne wsparcie mediowe w telewizji, outdorze, internecie, a także w sklepach. Brand managerką odpowiedzialną za rozwój nowej marki w Unilever Polska jest Honorata Guzińska.

Unilever jest jednym z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości pod znanymi markami, takimi jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei. Produkty koncernu są obecne w ponad 190 państwach na świecie. Codziennie korzystają z nich ponad 2 mld ludzi.

Unilever w Polsce zatrudnia ponad 174 000 osób. Na polskim rynku firma jest obecna od 1991 roku, na jej portfolio składa się ponad 20 marek. Producent jest u nas właścicielem czterech fabryk: w Baninie koło Gdańska (produkcja lodów), Bydgoszczy (kosmetyki i środki czystości), Katowicach (margaryny i herbaty) oraz w Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi). Ma też Centrum Magazynowania i Dystrybucji w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Badań i Rozwoju w Poznaniu, Centrum Operacyjne w Katowicach oraz Biuro Główne w Warszawie. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.