19.12.2020/17:23

Mikołaj Wierzbicki wiceprezesem spółki Unimot ds. strategii i rozwoju grupy kapitałowej

Mikołaj Wierzbicki 1 stycznia 2021 r. dołączy do zarządu spółki Unimot, zdecydowała rada nadzorcza. Menedżer obejmie w firmie stanowisko wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju grupy kapitałowej.

Zarząd Unimotu aktualnie jest trzyosobowy. Prezesem spółki jest Adam Sikorski, wiceprezesem ds. handlowych Robert Brzozowski, a wiceprezesem ds. finansowych - Marek Moroz.

Wierzbicki posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu grupami kapitałowymi i ich finansami, które zdobywał podczas pracy dla Grupy Kopex oraz Grupy PKN Orlen, w której na stanowiskach członka zarządu nadzorował spółkę Orlen Gaz i Rafinerię Trzebina, a na stanowisku członka rady nadzorczej sprawował nadzór właścicielski nad spółką Orlen Asfalt. Pan Mikołaj Wierzbicki zdobywał także doświadczenie w procesach restrukturyzacji przedsiębiorstw takich jak spółka Ruch, czy huta i rafineria ołowiu Orzeł Biały.

Nowy wiceprezes będzie odpowiedzialny w Unimocie za koordynację działań spółek w grupie kapitałowej oraz nowe inwestycje w segment związany z odnawialnymi źródłami energii (OZE). Przypomnijmy, że w przyszłym roku Unimot chce wystartować z produkcją własnych paneli PV.

- Grupa Unimot sukcesywnie się rozrasta, wokół spółki Unimot S.A. notowanej na GPW skupiliśmy 10 spółek zależnych, potrzebujemy osoby która po stronie zarządu będzie nadzorowała ich dzianie oraz współpracę, to będzie jedno z zadań dla nowego członka zarządu – mówi cytowany w komunikacie Andreas Golombek, przewodniczący rady nadzorczej Unimotu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.