17.07.2020/08:45

United Beverages kupi polskie aktywa Marie Brizard

United Beverages przejmie polskie aktywa francuskiego Marie Brizard. Dzięki transakcji grupa stanie się czołowym graczem na polskim rynku alkoholi.

Spółka Marie Bizard Wines & Spirits ogłosiła podpisanie umowy z United Beverages Group. Firma sprzeda 100 proc. akcji MBWS Polska i części Polmos Łańcut. Formalna finalizacja umowy ma nastąpić za w ciągu od 2 do 4 miesięcy. 

Umowa przewiduje zapłatę ceny sprzedaży w kilku ratach. MBWS w Polsce od kilku lat boryka się z poważnymi problemami. W 2019 r. przychody spółki wyniosły 854 mln zł, natomiast strata netto 87 mln zł. Nie lepiej było rok wcześniej. W 2018 r. spółka odnotowała wynik netto w wysokości 80 mln zł na minusie przy przychodach równych 761 mln zł. 

Andrew Highcock, dyrektor generalny Marie Brizard Wine and Spirits, powiedział, że cieszy się, że firmom udało nam się osiągnąć porozumienie. United Beverages Grou jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych graczy na polskim rynku alkoholi z ponad 25-letnim doświadczeniem. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.