26.10.2020/10:58

United Beverages kupiło polskie aktywa Marie Brizard. Sprzedaż została sfinalizowana

Spółka Marie Brizard Wine&Spirits poinformowała w komunikacie giełdowym o zamknięciu procesu sprzedaży swoich polskich aktywów na rzecz United Beverages.

Transakcja obejmuje sprzedaż 100 proc. akcji MBWS Polska i części Polmos Łańcut. Porozumienie obu stron zostało ogłoszone w połowie lipca 2020 r. Firmy przewidywały, że zamknięcie transakcji porwa od dwóch do czterech miesięcy. UOKiK w październiku dał zielone światło na przejęcie.

Uczestniczące w transakcji firmy zawarły też dodatkowe porozumienie, na mocy którego United Beverages będzie odpowiedzialne za dystrybucję produktów MBWS na rynku polskim.

MBWS w Polsce od kilku lat boryka się z poważnymi problemami. W 2019 r. przychody spółki wyniosły 854 mln zł, natomiast strata netto 87 mln zł. Nie lepiej było rok wcześniej. W 2018 r. spółka odnotowała wynik netto w wysokości 80 mln zł na minusie przy przychodach równych 761 mln zł.

Andrew Highcock, dyrektor generalny Marie Brizard Wine and Spirits, powiedział, że cieszy się, że firmom udało nam się osiągnąć porozumienie. United Beverages Group jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych graczy na polskim rynku alkoholi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także