26.06.2020/13:20

United Beverages wyłącznym dystrybutorem alkoholi firmy Edrington w Polsce

United Beverages informuje, że podpisała umowę dotyczącą wyłącznego prawa do importu i dystrybucji w Polsce alkoholi premium należących do firmy Edrington. Lista produktów zawiera wiodące międzynarodowe marki, takie jak The Macallan, The Famous Grouse, Brugal i Highland Park.

United Beverages jest jednym z największych importerów i dystrybutorów alkoholi mocnych, win i piw w Polsce, z obrotami na poziomie 1,2 miliarda złotych rocznie. Zatrudnia ok. 1200 osób, w tym ok. 230 przedstawicieli handlowych w wielu oddziałach w całej Polsce pracujących w kanale nowoczesnym, sklepach detalicznych, hurcie i gastronomii.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy kontynuować import i budowę silnej pozycji produktów należących do firmy Edrington w Polsce. United Beverages jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w sektorze napojów alkoholowych, a patrząc na ostatnie wyniki sprzedaży widzimy, że marki firmy Edrington zostały bardzo dobrze przyjęte przez polskich konsumentów i cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Dzięki naszej owocnej współpracy rozwijają się niezwykle dynamicznie, zyskując silną pozycję w poszczególnych segmentach rynku Whisky Blended i Single Malts. Od momentu przejęcia dystrybucji tych produktów od firmy Brown Forman kilka lat temu, współpraca między United Beverages i Edrington układa się bardzo pomyślnie. W ciągu ostatnich lat sprzedaż whisky The Famous Grouse wzrosła o ponad 700 proc., zdobywając 6. miejsce wśród największych i najpopularniejszych szkockich whisky w Polsce. Także Brugal będący jednym z największych i najbardziej znanych marek rumów na świecie, daje nam bardzo mocną reprezentację w jednej z najszybciej rozwijających się kategorii w Polsce. Cieszymy się z możliwości kontynuowania naszej współpracy, zmierzającej do dalszego rozwoju produktów firmy Edrington w Polsce – mówi William Carey, prezes i CEO w United Beverages.

– Polska to strategiczny rynek dla Edrington i patrzymy na jego rozwój przyszłościowo, w perspektywie kilku kolejnych lat. Czujemy się zaszczyceni, że nasze produkty wybiera coraz większa liczba polskich konsumentów i chciałbym podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, aby sprostać ich rosnącym oczekiwaniom. Nasze marki, a w szczególności The Famous Grouse – ulubiona szkocka whisky w Szkocji od 40 lat, kontynuuje dynamiczny wzrost. Biorąc pod uwagę jej olbrzymi potencjał, wierzymy w jej dalszy, szybki rozwój w kolejnych latach. Naszą podstawową troską w czasie tego kryzysu jest dobre samopoczucie i kondycja naszych partnerów, klientów i konsumentów, dlatego mamy satysfakcję, że dzięki silnej pozycji na rynku możemy pomagać polskim konsumentom celebrować życie odpowiedzialnie – podkreśla Miguel Soto, Area Director – Emerging Europe, Edrington.

United Beverages jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce takich marek whisky/ey jak Bushmills, Label 5, Proper No. Twelve, koniaku Camus, rumu Kraken, tequili Jose Cuervo, wielu marek win – Lindeman’s, Yellow Tail, Beronia, szampana Piper-Heidsieck, brandy Soberano i wielu innych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.