05.02.2021/14:26

UOKiK analizuje polityki rabatowe, opłaty półkowe i opłaty marketingowe w sieciach handlowych. Posypią się kary?

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny jest przekonany, że w Polsce już na gruncie obowiązujących przepisów "możliwa jest skuteczna walka z nieuczciwymi praktykami, które trapią polski handel".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Janina 10.03.2021

  Nareszcie zaczyna się coś dziać . Odkąd markety weszły do Polski robiły z nią co chciały . Przez 5 lat nie płacąc podatków likwidowały swoje Firmy , po nich przychodziły następne . I tak trwała sielanka . Zniszczyły małych producentów opłatami za półkę , za miejsce itd. Niczym nieświadomy klient wpadł w taktyki z zachodu . Pięknie wygląda nasz kraj teraz z tymi molochami .Proszę sprawdzić w Niemczech gdzie są ich lokalizacje. Zabetonowano nas samymi Marketami .

 • Dostawca 11.02.2021

  Większość czytelników nabrała wody w usta. Bo nie ma szans na solidarność i jednomyślność wśród dostawców. Każdy narzeka ale płaci coraz bardziej wymyślne opłaty: usługa reklamy za 200 000, albo inny pomysł dobrowolny merchandising poprzez wskazaną agencję, albo 30% warunków od obrotu, albo za przebudowy sklepu, płatny insert, itp .... Oczywiście wszystko jest dobrowolne i nic nie musisz dostawco, tak samo jak my SIECI kupować od Ciebie. Najgorsze jest to że UOKiK to dzisiaj ciało polityczne które nie ma za cel uzdrowienie relacji dostawca odbiorca tylko skasowania jak najwięcej kar do dziurawego budżetu, zatem nic się nie zmieni mimo takich zapowiedzi pana Prezesa

 • Romgub 05.02.2021

  Skąd ten prezes.
  Te umowy są od 90 roku

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także