03.03.2022/08:58

Prezes UOKiK apeluje o niekupowanie rosyjskich i białoruskich produktów

Tomasz Chróstny wystosował apel do polskich przedsiębiorców i konsumentów o solidarne zachowania w związku atakiem Rosji i Białorusi na Ukrainę.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dostawca 04.03.2022

    Panie Prezesie proszę zatem nie tankować paliwa gdyż większość ropy pochodzi z Rosji, proszę wyłączyć ogrzewanie i prąd gdyż jest wytwarzane przez spalanie węgla który Polska (kraj na węglu stojący) kupuje z Rosji. Wtedy uznam Pana apel za bohaterstwo, a tak namawia Pan do walki z polskimi firmami, które mają na magazynach produkty pochodzące z Rosji zakupione w dobrej wierze przed wybuchem wojny. Może lepiej namawiać do wyprzedaży tych produktów i przeznaczenia z tych akcji środków na pomoc dla Ukrainy? To dla mnie jest bardziej rozsądne. Dzisiaj w Polsce nadal funkcjonują firmy z kapitałem z Rosji, których produkty mają kody z fabryk z EU. To chyba jest bardziej skomplikowane niż taki bojkot. Może powinniśmy też zbojkotować Węgierskie produkty gdyż Rząd (przyjaciel naszej władzy) tego kraju nie chce zaniechać współpracy z Putinem?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także