07.07.2020/20:37

UOKiK ma na celowniku kolejne sieci. Biedronka nie jest jedyna

Jesteśmy w trakcie zbierania materiałów i przygotowujemy się do postępowań również w przypadku innych sieci handlowych - zapowiedział Tomasz Chróstny w portalu money.pl. Chodzi o złe oznakowanie owoców i warzyw co do kraju pochodzenia. 

Z kontroli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że co dziesiąta partia warzyw i owoców w sieciach handlowych miała błędną informację o kraju pochodzenia lub w ogóle takiej informacji nie miała. Szef UOKiK powiedział, że urząd nie akceptuje tego stanu rzeczy, stąd wzmożone kontrole i dalsze działania.

Trwa postępowanie przeciwko właścicielowi sieci Biedronka, firmie Jeronimo Martins. Jednak Biedronka nie jest wyjątkiem. Tomasz Chróstny powiedział, że urząd jest w trakcie zbierania materiałów i przygotowania do postępowań również w przypadku innych sieci handlowych. Sklepy te zostały już wezwane do dodatkowych wyjaśnień. Szef UOKiK-u nie powiedział, o które sieci chodzi. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dostawca 08.07.2020

    Dzień dobry Może UOKiK zabierze się za opłaty jakie pobierają sieci od dostawców. Pseudo reklamy, inserty, płatne akcje to wszystko się dzieje chociaż podobno nie jest zgodne z prawem. Sieci oczywiście w komunikacji pisemnej posługują się formułami przygotowanymi przez prawników, że to nie jest obowiązkowa opłata tylko spróbuj nie płacić to Ciebie nie ma.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.