09.03.2017/09:42

UOKiK zdecyduje o przejęciu przez Reckitt Benckiser firmy Mead Johnson Nutrition

Brytyjski koncern Reckitt Benckiser Group złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad amerykańską firmą Mead Johnson Nutrition Company.

Reckitt Benckiser Group plc jest spółką publiczną zarejestrowaną zgodnie z prawem Anglii i Walii, notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Reckitt Benckiser Group plc jest globalnym podmiotem sektorze zdrowie i higiena prowadzącym działalność w zakresie produkcji domowych środków czystości oraz środków higieny osobistej i ochrony zdrowia. Reckitt Benckiser Group plc jest obecna w ponad 60 krajach i posiada biura w Londynie, Dubaju i Amsterdamie, a także prowadzi sprzedaż swoich produktów w większości krajów na świecie, w tym w Polsce.

Mead Johnson Nutrition Company to notowana na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku spółka utworzona zgodnie z prawem stanu Delaware, działająca na podstawie prawa spółek stanu Delaware. Mead Johnson Nutrition Company prowadzi działalność w zakresie opracowywania, produkcji i sprzedaży produktów żywieniowych dla niemowląt i dzieci na ponad 50 rynkach na świecie, w tym w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.