19.10.2018/09:31

USA zawiesza import polskiej wieprzowiny

USDA, amerykański urząd zajmujący się nadzorem weterynaryjnym zakazał importu świeżej i mrożonej wieprzowiny z Polski. Wszystko przez niewłaściwe procedury w jednej z firm zajmujących się przetwórstwem mięsa w Polsce w związku z chorobą ASF.

Z powodu naruszeń amerykański urząd rozpoczął przegląd protokołów eksportowych mięsa z Polski. Podczas normalnych procedur kontrolnych okazało się, że jedna z firm eksportujących mięso nie prowadziła odpowiednich działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się ASF.

Agencja sprawdza także protokoły z drugiej, polskiej firmy. Dlatego agencja chce upewnić się, że mięso ze wszystkich firm eksportujących do USA jest zgodne ze standardami bezpieczeństwa. Do tego momentu import produktów będzie zawieszony.

Amerykańska agencja zauważa, że pomimo zagrożenia płynącego z ASF, choroba w żaden sposób negatywnie nie wpływa na zdrowie ludzi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.