04.09.2017/15:06

Ustawa o przewadze kontraktowej! UOKiK kontroluje mleczarnie, a mleczarze protestują

Pierwszym dużym postępowaniem UOKiK, sprawdzającym czy nie doszło do nieuczciwego wykorzystania przewagi kontraktowej, objęte zostały … zakłady i spółdzielnie mleczarskie. Polska Izba Mleka uważa działania kontrolne Urzędu za „karę i atak na branżę”, a zakres wezwań kierowanych do zakładów mleczarskich za niemożliwy do realizacji. UOKiK ustępuje i znacznie ogranicza zakres kontroli.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ble 04.09.2017

    no błagam.... przecież branża mleczarska ułożyła sobie bardzo źle rynek... za obecność u kilku graczy (a de facto jednego JMD) wykrwawiaja się i stosuja niemalże ceny dumpingowe... zreszta fakt, że część MUSIAŁA walczyć o te kontrakty żeby przetrwać sprzyjał takiej walce a u pozostałych odbiorców odbijała sobie stosujac normalne ceny

    i teraz bronia się żeby nie pokazywać jak to sobie układali i stosowali dumping

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.