28.04.2022/12:01

Utworzenie Krajowej Grupy Spożywczej stało się faktem. Rząd chce konsolidować przetwórstwo i handel

W czwartek 28 kwietnia nastąpiło podpisanie dokumentów, dzięki którym utworzenie Krajowej Grupy Spożywczej (KGS) ostatecznie stało się faktem. Holding obejmuje na razie 15 podmiotów skupionych wokół Krajowej Spółki Cukrowej (KSC). Wicepremier Henryk Kowalczyk zapowiada jednak, że to dopiero początek. W planach jest konsolidacja sektora rolno spożywczego – zarówno zakładów przetwórczych, firm specjalizujących się w przechowalnictwie, jak i placówek handlowych.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • MAF 04.05.2022

  Hm, partnerstwo z rolnikami - Ok, ale poziom cen jest rzeczywistością i dobrze płacić , by sprzzedać korzystnie klientom od razu pachnie dotacją, a to bardzomi sie nie podoba. a pewnie jeszcze bardziej "niepaństwowym" konkurentom, tak zagranicznym, jak i krajowym z pochodzenia. Stary Młynarski śpiewał "nic, że droga wyboista, ważne, że kierunek słuszny" Może i tak,ale - jak dla kogo, socjalizm już budowaliśmy, czy aby jednak nie nadchodzi pora, by schrzanić i kapitalizm..., wracając do jedynie słusznych rozwiązań?

 • Robert 28.04.2022

  Celne spostrzeżenie proszę Pana. Eksperci posługujący się piśmiennictwem fachowym w tym zakresie, narazie milczą. Jednak, nie ma przypadków są tylko znaki. Uważam, że trzeba być przygotowanym.

 • @Robert 28.04.2022

  Sugeruje Pan, że powstanie Krajowej Grupy Spożywczej to pewny znak, że zbliża się już koniec świata?

 • Robert 28.04.2022

  Głód. Mowi to panu coś? Według jednej tradycji imiona czterech jeźdźców to: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć. Oj, wygląda, że to już trzeci etap.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także