06.02.2020/14:11

Vaping Association Polska chce współpracować z GIS w kwestii regulacji rynku e-papierosów

Nad bezpieczeństwem papierosów elektronicznych i płynów nikotynowych w Polsce czuwa instytucja podległa Ministerstwu Zdrowia. Na mocy przepisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, płyny zawierające nikotynę przed wprowadzeniem na rynek przechodzą obowiązkowe badania, a pełen ich skład zgłaszany jest do Inspektora ds. Substancji Chemicznych. Dzięki temu wiele regulacji gwarantuje konsumentom, że na polski legalny rynek trafiają tylko bezpieczne płyny do e-papierosów, przeznaczone dla osób pełnoletnich, głównie uzależnionych od tradycyjnych papierosów.

Vaping Association Polska (VAP) to zarejestrowane w 2019 r. stowarzyszenie skupiające niezależnych polskich przedsiębiorców branży płynów do papierosów elektronicznych – zarówno producentów, dystrybutorów, jak i sprzedawców detalicznych. Organizacja działa na rzecz upowszechnienia wiedzy o papierosach elektronicznych, tworzenia rozwiązań legislacyjnych gwarantujących warunki rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw branży papierosów elektronicznych i bezpieczeństwo konsumentów. Stowarzyszenie wspiera i podejmuje aktywne działania na rzecz ochrony osób nieletnich przed dostępem do wyrobów tytoniowych i produktów powiązanych takich, jak papierosy elektroniczne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.