24.05.2020/11:27

Victoria's Secret zlikwiduje 250 sklepów. Pandemia dobija borykającą się z kłopotami sieć

L Brands, właściciel marki Victoria's Secret, poinformował o planach zamknięcia na stałe około 250 sklepów działających w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Podobny los spotka 50 sklepów sieci Bath & Body Works.

O sprawie donosi "USA Today". Przyczyną decyzji L Brands o zmniejszeniu liczebności obu sieci handlowych są fatalne wyniki finansowe, będące w dużej mierze efektem pandemii COVID-19 i przymusowego zamrożenia funkcjonowania niemal wszystkich sklepów Victoria's Secret i Bath & Body Works. Warto jednak pamiętać, że kondycja sieci już od dłuższego czasu nie była najlepsza.

W samym tylko minionym kwartale fiskalnym (trzy miesiące zakończone 2 maja), przychody całej firmy L Brands spadły o 37 proc. w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem. Niemal wszystkie sklepy L Brands w USA i Kanadzie przestały obsługiwać klientów 17 marca, w związku z obostrzeniami wprowadzonymi w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Sieć Victoria's Secret aktualnie liczy 1091 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (wliczając w to placówki działające pod szyldem Pink). Prezes Victoria's Secret Stuart Burgdoerfer cytowany przez "USA Today" wskazał, że liczba sklepów które zostaną zlikwidowane docelowo może być jeszcze wyższa niż 250, liczba ta obejmuje bowiem tylko plan na rok 2020 i nie uwzględnia możliwych zamknięć sklepów w roku 2021 i latach kolejnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.