02.10.2018/14:54

Visa i Santander Bank Polska wdrażają płatności zbliżeniowe za pomocą urządzeń ubieralnych Fitbit

Polscy użytkownicy kart Visa wydanych przez Santander Bank Polska mogą już płacić zbliżeniowo przy użyciu zegarków Fitbit Ionic i Fitbit Versa oraz – już wkrótce – opaski Fitbit Charge 3. To rozwiązanie dostępne jest już dla klientów ponad 100 instytucji finansowych. Za pośrednictwem Fitbit Pay™ można płacić na całym świecie – wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Według danych Narodowego Banku Polskiego, na koniec I kwartału br. płatności zbliżeniowych można było dokonywać w ponad 98 proc. terminali płatniczych w Polsce. Mając na uwadze wygodę konsumentów, Visa oferuje coraz więcej sposobów płacenia zbliżeniowo, w tym z użyciem urządzeń ubieralnych, co pozwala coraz częściej unikać konieczności noszenia ze sobą tradycyjnego portfela. Klienci Santander Bank Polska mogą łatwo płacić urządzeniami Fitbit, dodając swoją debetową lub kredytową – zarówno osobistą, jak i firmową – kartę Visa do aplikacji Fitbit w urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS lub Windows.

– Udostępnienie płatności Visa z Fitbit to dobra wiadomość nie tylko dla osób uprawiających sport, ale również dla wszystkich aktywnych konsumentów, którzy ponad wszystko cenią wygodę i szybkość zbliżeniowego płacenia za zakupy – mówi Jakub Kiwior, dyrektor generalny na Polskę i Węgry, Visa. – Naszym celem jest wprowadzanie kolejnych innowacji płatniczych. Chcemy, żeby dokonywanie płatności było jak najbardziej intuicyjne, a jednocześnie bezpieczne.

– Płatności Visa z Fitbit poszerzają naszą ofertę o kolejne ubieralne urządzenia płatnicze. Staramy się zapewnić naszym klientom jak najwięcej możliwości, dzięki którym mogą płacić za zakupy tak jak chcą, czyli szybko i wygodnie. Tokenizacja Visa pozwala nam wprowadzić na rynek tego typu rozwiązania, gwarantując klientom bezpieczeństwo – komentuje Błażej Mika, Dyrektor Departamentu Produktów Płatniczych i Relacji z Partnerami, Santander Bank Polska.

Płatności zbliżeniowe Fitbit Pay™ wykorzystują tokenizację Visa. Dzięki temu rozwiązaniu, numer karty jest zastępowany jej cyfrowym odpowiednikiem – tokenem – i zostaje umieszczony w bezpiecznym elemencie na urządzeniu. Podczas autoryzacji płatności, zamiast danych karty płatniczej, sprzedawcy ujawniany jest jedynie token. W trakcie instalacji Fitbit Pay™ użytkownik ustala kod zabezpieczający wszystkie transakcje. Kod ten należy wprowadzać co 24 godziny, lub po zdjęciu zegarka z ręki. W przypadku kradzieży lub utraty zegarka bądź opaski, Fitbit lub bank mogą czasowo zawiesić lub unieważnić token przypisany do urządzenia. Tym samym użytkownik nie jest zmuszony do zastrzegania karty i składania wniosku o jej ponowne wydanie.

– Stale poszukujemy nowych rozwiązań, które ułatwiają życie naszym klientom i cieszymy się, że możemy zaoferować im płatności zbliżeniowe w Polsce. Fitbit Pay™ umożliwia nam działanie na świecie na szerszą skalę, jednocześnie angażując naszych obecnych i potencjalnych klientów. Dzięki Fitbit Pay™ mogą oni z łatwością płacić za produkty i usługi, nie używając portfela czy smartfona – powiedział Rareș Florea, Regional Country Manager w Fitbit.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • TOMM79 19.01.2020

    No tak, czyli najpierw mam stracić czas aby zarobić na "urządzenie ubieralne", żeby "urządzenie ubieralne" pozwoliło mi zaoszczędzić czas. Bua ha ha ha ha.
    Najlepszą i najbezpieczniejszą formą płatności jest gotówka. No i w pełni anonimową - żadna firma, bank czy rząd nie wiedzą gdzie i w jaki sposób obywatel wydaje swoje pieniądze. Dla tego w PL jest taki nacisk (nie)rządu na instalowanie POSów.
    Użytkownikom płatności elektronicznych, w szczególności telefonem czy "urządzeniem ubieralnym" gratuluję głupoty - banki i firmy zbierają o Was niezliczoną ilość informacji o czym wy w ogóle nie wiecie nawet.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.