03.09.2019/09:22

W 149 sklepach w Krakowie nie można kupić alkoholu w nocy. Ruszyło porozumienie Odpowiedzialny sprzedawca

Na mocy porozumienia między miastem a przedsiębiorcami od 1 września w niektórych sklepach nie będzie nocą prowadzona sprzedaż alkoholu. Sklepy dobrowolnie dołączyły do pilotażowego programu „Odpowiedzialny sprzedawca”.

Zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider podkreśla, że to sami przedsiębiorcy zdecydowali się, aby między północą a 5.30 nie sprzedawać alkoholu. Porozumienie ma trwać przez rok z wyjątkiem nocy sylwestrowej.

Oprócz rezygnacji ze sprzedaży alkoholu, przedsiębiorcy zdecydowali także, że będą stosować monitoring wizyjny zarówno w sklepach, jak i na zewnątrz oraz zawrą umowy z firmami ochroniarskimi, które zapewnią im interwencje antynapadowe. Sprzedawcy mają także reagować na przejawy chuligaństwa, przemoc i zapewnić miejsce wewnątrz sklepu oczekującym klientom.

Porozumienie z miastem podpisali do tej pory właściciele 149 sklepów, ale mogą przystąpić do niego także kolejne sklepy. We wrześniu 2018 roku krakowscy radni przyjęli uchwałę ograniczającą sprzedaż alkoholu, która miała wejść w życie 26 grudnia. Jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że nie może ona wejść w życie. Obecnie zakazem zajmuje się NSA.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.