28.06.2018/15:53

W Biedronkach stoją już pierwsze automaty paczkowe SwipBox [TYLKO U NAS]

Pierwsze automaty do odbioru przesyłek pojawiły się już w dyskontach Biedronka. Jedna z takich maszyn stanęła w placówce sieci w Łodzi, przy ul. Krokusowej. Wkrótce będą uruchamiane następne, m.in. na Śląsku, w Warszawie i Krakowie.

Biedronka przy ulicy Krokusowej mieści się na peryferiach Łodzi, przy skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic, prowadzących do innych dzielnic miasta. W okolicy znajdują się rozległe osiedla domów jednorodzinnych. W pobliżu nie ma innych dużych sklepów. Do jedynej w okolicy poczty jest ponad kilometr. Dzięki takiej lokalizacji, sieci uda się zapewne zrealizować swój zamiar, aby przyciągać klientów usługami dodatkowymi, przekształcać placówki handlowe w coś więcej, w lokalne "centra" handlowe z ofertą usługową. Automat do odbioru przesyłek dobrze się do tego celu nadaje.

Paczkobot w łódzkiej Biedronce to jedna z pierwszych maszyn, które rozmieszczane są w Biedronkach przez operatora, firmę SwipBox, która w całości finansuje przedsięwzięcie i która będzie obsługiwać i konserwować urządzenia – Jeronimo Martins wynajmuje spółce powierzchnię przy wejściu do marketu. Partnerem logistycznym projektu jest firma kurierska DHL.

Jak informuje Justyna Rysiak, menedżer ds. Relacji Zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska, obecnie w sklepach sieci zamontowanych jest 25 maszyn paczkowych SwipBox. W ciągu miesiąca przybędzie kolejnych 27 urządzeń.

– W sumie zaplanowany jest montaż urządzeń w około 300 sklepach na terenie całego kraju. To rozwiązanie ma być kolejnym udogodnieniem dla naszych klientów, natomiast o jego przyszłości zdecydują wyniki testu. Nie wykluczamy współpracy z kolejnymi operatorami na rynku maszyn paczkowych ani też innej formy współpracy niż dzierżawa przestrzeni w sklepie – wyjaśnia Justyna Rysiak.

Warto przypomnieć, że na parkingach przed niektórymi Biedronkami zlokalizowane są paczkomaty InPost. Jednak w przeciwieństwie do SwipBoxów urządzenia te mieszczą się na zewnątrz obiektów, a nie w wejściu do marketu.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Jórek 02.07.2018

  Takie projekty planuje się z wieloletnim wyprzedzeniem i kilka lat temu raczej nie przwidywanoa, że postkomuchy z pisu wprowadzą zakaz handlu w niedziele.

 • kolo 29.06.2018

  dziwne... po co komu paczkomat zamknięty w sklepie? całą wolną niedzielę na przykład...
  chyba że z czasem wylądują w nim zakupy, zamówione przez internet, w tym konkretnym sklepie, ale to też jakaś aberacja bo odebrać będzie je można tylko w godzinach pracy sklepu...

 • Adamo 29.06.2018

  "skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic, prowadzących do innych dzielnic miasta. W okolicy znajdują się rozległe osiedla domów jednorodzinnych. W pobliżu nie ma innych dużych sklepów. Do najbliższej poczty jest ponad kilometr. Dzięki takiej lokalizacji, sieci uda się zapewne zrealizować swój zamiar, aby przyciągać klientów usługami dodatkowymi, przekształcać placówki handlowe w coś więcej, w lokalne "centra" handlowe z ofertą usługową",a zamontowali maszynkę na max 16 paczek. Jeśli pomysł wypali, to zapewne maszynka ciągle będzie zapchana przesyłkami i na nic taka lokalizacja. U nas pod samym tylko Carrefourem stoi paczkomat ze 25 mb długości, a mieścina nieduża w porównaniu z taką łodzią. Wiem, że od czegoś trzeba zacząć, ale z czym do ludzi?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.