22.03.2017/11:20

W Mołdawii wino już nie jest alkoholem

Zgodnie z decyzją mołdawskiego parlamentu wino zostanie wykreślone z listy napojów alkoholowych – podaje „Rzeczpospolita”.

Wino w Mołdawii będzie zaliczane do kategorii „produktów spożywczych". A to oznacza, że producenci win będą mogli swobodnie reklamować swoje produkty w mołdawskich mediach. Nie będą też ich dotyczyły ograniczenia sprzedaży w godzinach nocnych.

Odpowiedni projekt ustawy parlament Mołdawii przegłosował w pierwszym czytaniu. W ten sposób autorzy projektu postanowili pomoc mołdawskim wytwórcom win, którzy ponoszą straty w związku z wprowadzonym jeszcze w 2013 roku przez Rosję embargiem na import produkcji alkoholowej z Mołdawii.

Autorzy projektu tłumaczą, że mieszkańcy Mołdawii rocznie wypijają 150 mln litrów piwa, ponad 70 mln litrów mocnego alkoholu i jedynie 15 mln litrów wina.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.