05.02.2020/10:59

W Niemczech supermarkety wyprzedziły dyskonty

Z najnowszej analizy Towarzystwa Badań nad Konsumpcją wynika, że sieci niemieckich supermarketów wyprzedziły w ubiegłym roku pod względem obrotów tanie sklepy dyskontowe – czytamy w serwisie biznes.interia.pl.

Duże sieci supermarketów, takie jak Edeka, Rewe i inne, zwiększyły w roku 2019 roku obroty o około 3 proc., podczas gdy tanie sklepy dyskontowe, takie jak Aldi czy Lidl, tylko o 0,9 proc – informuje biznes.interia.pl.

Z czego to wynika? Według cytowanych przez biznes.interia.pl ekspertów, niemieccy konsumenci obok niskich cen żądają obecnie od sklepów miłej atmosfery i atrakcyjnej oferty zdrowych, ekologicznych artykułów żywnościowych produkowanych zgodnie z wymogami strategii zrównoważonego rozwoju. Widocznie supermarkety lepiej niż dyskonty zaspokajają te oczekiwania.

Więcej w serwisie biznes.interia.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • retm 09.02.2020

    Do Nnn: slabo znasz niemieckie dyskonty, dzialajace w Niemczech, oczywiscie. Zapewne byles tylko w Aldi Polnoc. Tak wynika z twojego postu.

  • Nnnn 05.02.2020

    Oferta niemieckich dyskontow jest bardzo uboga, po prostu podstawowe produkty + tzw sezonowe -tzw tygodnie tematyczne. W pl dyskontach jest 3 krotnie więcej produktów na tej samej powierzchni w porównaniu z niem dyskontami. Na dodatek w większości niem dyskontów większość produktów to jest to samo, te same opakowania bez względu na markę dyskontu więc nie dziwi, że Niemcy zaczynają szukać czegoś innego, nowych smakow w supermarketach gdzie jednak jest znacznie większa różnorodność produktów

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.